SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
Ocenenie – Najúspešnejší športovci v Novej Bani za rok 2019

Tešíme sa z každého úspechu člena SFKaBU. O to viac, ak si ich úspechy pripomenú aj iní. Tentokrát získali ocenenia za rok 2019 v Nova Bana.

Medzi ocenenými sú členovia Šk Karate NB, ktorého predsedom je Ján Šály, viceprezident SFKaBU.

V kategórii jednotlivci juniori – mládež do 19 rokov, bol za dosiahnuté športové výsledky a reprezentáciu v roku 2019 ocenený Samuel Kocian zo Športového klubu KARATE Nová Baňa.
Samuel je veľmi cieľavedomý a karate sa venuje už siedmy rok. Rok 2019 mu priniesol veľa úspechov. Medzi tie najcennejšie patria majstrovské tituly, ktoré získal na Majstrovstvách sveta v karate WUKF 2019 v Bratislave, na Majstrovstvách Európy WUKF 2019 v dánskom Odense a na Majstrovstvách Slovenska v Šali.

V kategórii Jednotlivci seniori – nad 19 rokov, boli ocenení: Katka Žemberyová, Dávid Kašpar.

Katarína je členkou Športového klubu KARATE Nová Baňa a členkou reprezentácie SFKaBU a SR . Vďaka svojej disciplinovanosti, vytrvalosti a húževnatosti dosiahla popri vysokoškolskom štúdiu aj významné športové úspechy. Na Majstrovstvách Európy WUKF 2019 v Dánsku získala vo svojej kategórii titul majsterka Európy a taktiež z majstrovstiev Slovenska v Šali odchádzala ako majsterka Slovenska v kumite.

Dávid je členom Športového klubu Hrabiny. Napriek svojmu zdravotnému hendikepu je všestranným športovcom. Na Národných pretekoch špeciálnych olympiád v bežeckom a zjazdovom lyžovaní v Monkovej doline obsadil 3. miesto v disciplíne snežnice. Pódiové umiestnenie získal aj na Majstrovstvách Slovenska Špeciálnych olympiád v atletike, ktoré sa konali v Košiciach. Patrí mu krásne 3. miesto v disciplínach chôdza na 800 m a vrh guľou. Je tiež členom Športového klubu KARATE Nová Baňa. Aj v tomto športe dosiahol v roku 2019 výborné výsledky.

V mene PR SFKaBU gratulujeme oceneným a veríme, že úspechy z roka 2019 potvrdia i v roku 2020 a, samozrejme, i v ďalších.

Gratulujeme rodičom.

foto a text: Nova Bana
úprava: -db-Fotogaléria k článku

VÝSLEDKY
SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
created by   SERVIS
PODNIKATEĽA