SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
WTKA 2019

Na prelome októbra a novembra 2019 sa v talianskej Massa di Carrara konal svetový šampionát Unified World Championships medzinárodnej organizácie World Traditional Karate Association (WTKA). Podujatia sa zúčastnilo približne päť tisíc pretekárov rôznych bojových umení a bojových športov zo 107 krajín.

Farby slovenskej republiky na šampionáte reprezentovala výprava Karate klub Seiken Bratislava doplnená o jedného pretekára z klubu Karate klub Seiwa Bratislava . Hlavným koučom bola prezidentka a hlavná trénerka KK Seiken Erika Letková, v rozhodcovskom zbore zastupoval Slovensko viceprezident klubu Rastislav Kolčák.

Počas prvých dvoch súťažných dní bojovali pretekári v kategóriách kata, kobudo a kumite na viac ako dvadsiatich tatami o podarilo sa im vybojovať rovných 44 finálových účastí.  Súpermi slovenskej výpravy boli najmä domáci Taliani, tradične silné boli aj výpravy z Izraela a Rumunska, ale aj zástupcovia Ruska, Chorvátska, Belgicka, Česka, Maďarska, Indie či Írska.
 
Po prvý raz sa tento rok súťažilo so zmenenými pravidlami. Najmä nižšie vekové kategórie neboli hodnotené bodmi, ako sme zvyknutí na domácom Pohári federácie, ale postupovali alebo vypadávali v jednoduchej eliminácii rozdelení podľa farby opaskov „aka“ a „ao“. Na každom tatami rozhodovali piati rozhodcovia.

foto a text: Marek Tettinger, KK Seiken Bratislava


JEDNOTLIVCI:

Jakub Artner
Children Mixed 10 And Under Under Brown Open - 2. Miesto

Tomáš Tettinger
Children Boys 8-12 Green - Blue Open Style - 1. Miesto
Children Mixed 10 And Under Under Brown Open - 3. Miesto

Teo Hurban
Children Boys 8-12 Green - Blue Open Style - 2. Miesto

Michal Horňák
Children Boys 8-12 Open Kobudo - 1.Miesto
Children Mixed 13 And Under  Brown Open Weapons - 3.Miesto
 
Stela Juríková
Children Girls   8-12 Yellow - Orange Open Style - 1. Miesto
Children Girls  8-12 Green - Blue Open Style - 2. Miesto
Children Mixed 10 And Under Under Brown Open - 1. Miesto

Nina Artnerová
Children Girls   8-12 Yellow - Orange Open Style - 3. Miesto
 
Aneta Tettingerová
Children Girls   8-12 Yellow - Orange Open Style - 2. Miesto
  
Kristína Kováčová
Children Girls 8-12 Green - Blue Open Style - 1. Miesto
Children Mixed 13 And Under  Brown Open - 2. Miesto
  
Alex Jánoš
Juniors Men 16-17-18 Until Blue Open Style - 2. Miesto
  
Simon Jurík
Cadets Boys 13-14-15 Until Blue Open Style - 3. Miesto
Cadets Boys 16 And Under Hard Style - 3. Miesto
  
Šimon Gašparík
Juniors Men 16-17-18 Until Blue Open Style - 3. Miesto
  
Veronika Hadvigová
Cadets Girls 13-14-15 Until Blue Open Style - 3. Miesto
  
Diana Krammerová
Cadets Girls  13-14-15 Brown Black Open Style - 1. Miesto
Juniors Women 16-17-18 Brown - Black Goju Ryu – 2.Miesto
Juniors Women 16-17-18 Brown - Black Open Style - 1. Miesto
Cadets Girls 16 And Under Hard Style - 1. Miesto

Anna Mária Vakulová
Juniors Women 16-17-18 Until Blue Open Style - 1. Miesto
Seniors Women 19-35 Until Blue Open Style - 1. Miesto
Juniors Women 19 And Under Open Hard Style - 1. Miesto

Simona Kolčáková
Seniors Women 19-35 Brown - Black Goju Ryu – 2.Miesto
Seniors Women 19-35 Brown - Black Open Style - 2. Miesto
Juniors Women 19 And Under Open Hard Style - 2. Miesto

Adam Musil
Seniors Men 19-35 Brown-Black Goju Ryu – 1.Miesto
Seniors Men 19-35 Brown-Black Open Style - 1. Miesto

Maxim Jan Sarkocy
Cadets Boys  13-14-15 Brown Black Open Style - 2. Miesto
Juniors Men 16-17-18 Brown - Black Goju Ryu – 2.Miesto
Cadets Boys 16 And Under Hard Style - 2. Miesto
Kobudo Cadets boys 13-14-15 Open-1. Miesto



Fotogaléria k článku

SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
created by   SERVIS
PODNIKATEĽA