SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
MS WUKF 2019

V termíne od 17. do 23.júna 2019 Bratislavu postupne obsadzovali výpravy zo 43 krajín sveta.

V Bratislave sa konali historicky prvé MS v karate svetovej organizácie WUKF a vôbec po prvýkrát i MS v kobudo.

Súťaže sa zúčastnilo celkovo viac ako 2300 pretekárov zo spomínaných 43 krajín, celkovo viac ako 130 rozhodcov a viac ako 200 akreditovaných kaučov. Vďaka týmto číslam sa tieto MS zapísali do histórie WUKF zlatými písmenami ako najúspešnejšie a najväčšie.

SR reprezentovalo 213 pretekárov z klubov Federácie, čo nás zaradilo na druhé miesto v počte pretekárov zo všetkých 83 federácií, ktoré sa turnaja zúčastnili.

Celkovo sme obsadili 2. miesto v zisku medailí, keď sme získali celkovo 79 vzácnych kovov s bilanciou 27 zlatých, 23 strieborných a 39 bronzových medailí.  V hodnotení krajín sme obsadili 4. priečku za Rumunskom, Anglickom a Talianskom. 

V rámci MS v kobudo sme obsadili celkovú piatu pozíciu za USA, Ruskom, Švajčiaskom a Maltou. 
Získali sme 10 medailí, s bilanciou 1 zlatá, 6 strieborných a 3 bronzové medaily.


Touto cestou sa chceme poĎakovať všetkým zúčastneným pretekárom, coachov, rozhodcom. Veľká vďaka patrí trénerom klubov, reprezentačným trénerom, trénerom talentovanej mládeže a, samozrejme, rodičom.
V neposlednej rade ďakujeme všetký, ktorí pomohli pri realizácii tohto projektu - MS WUKF na SLovensku. Bez Vás všetkých by sme takéto čosi nikdy nedokázali zrealizovať.

Všetky fotografie nájdete na FB SFKaBU, resp. na oficiálnej FB stránke turnaja.

Ďakujeme!!!

Za PR SFKaBU
Mgr. Daniel Baran
prezident SFKaBU

VÝSLEDKY MS v karate:

ADAM MUSIL
Place 2 - [ 49 ] KATA GOJU RYU MALE JUNIORS ALL BELTS 18 TO 20 YEARS
Place 3 - [ 54 ] KATA ALL STYLES MALE JUNIORS ALL BELTS 18 TO 20 YEARS
ADRIAN KURBEL
Place 3 - [ 97 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE MINI CADETS D ALL BELTS 13 YEARS OVER 65
KG
ALEX BUCEK
Place 3 - [ 106 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE CADETS A 4 ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
OVER 75 KG
BIANKA BRAZOVA
Place 1 - [ 162 ] KATA ALL STYLES FEMALE CHILDREN G WHITE TO ORANGE 12 YEARS
BIANKA HAVRANOVA
Place 2 - [ 189 ] KATA OTHER STYLES FEMALE CADETS A ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
CHIARA HOLECKOVA
Place 1 - [ 182 ] KATA OTHER STYLES FEMALE CADETS B ALL BELTS 14 TO 15 YEARS
DANIEL RYSKA
Place 1 - [ 88 ] KUMITE SHOBU NIHON MALE CHILDREN E ALL BELTS 10 YEARS UNDER 145
CM
DANIELA ZBIHLEJOVA
Place 2 - [ 182 ] KATA OTHER STYLES FEMALE CADETS B ALL BELTS 14 TO 15 YEARS
DAVID KASPAR
Place 2 - [ 292 ] KATA ADAPTED SENSOR IMPAIRMENT MALE OVER 15 YEARS
DIANA KRAMMEROVA
Place 1 - [ 172 ] KATA GOJU RYU FEMALE MINI CADETS GREEN TO BLACK 13 YEARS
EMA KASANOVA
Place 2 - [ 192 ] KATA GOJU RYU FEMALE JUNIORS ALL BELTS 18 TO 20 YEARS
EMA LESAYOVA
Place 2 - [ 178 ] KATA GOJU RYU FEMALE CADETS B ALL BELTS 14 TO 15 YEARS
FILIP BLEHO
Place 1 - [ 42 ] KATA GOJU RYU MALE CADETS A ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
FILIP SCHOLZ
Place 1 - [ 54 ] KATA ALL STYLES MALE JUNIORS ALL BELTS 18 TO 20 YEARS
IVAN MARKO
Place 1 - [ 118 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE VETERANS A ALL BELTS 36 TO 40 YEARS
OPEN WEIGHT
JURAJ DUBOVICKY
Place 2 - [ 86 ] KUMITE SHOBU NIHON MALE CHILDREN C ALL BELTS 8 YEARS OPEN
KATARINA KADLECIKOVA
Place 2 - [ 242 ] KUMITE SHOBU SANBON FEMALE CADETS B 3 ALL BELTS 14 TO 15 YEARS 55
TO 60
KATERINA FOLTANOVA
Place 1 - [ 189 ] KATA OTHER STYLES FEMALE CADETS A ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
Place 2 - [ 190 ] KATA ALL STYLES FEMALE CADETS A ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
LAURA KOTHAJOVA
Place 3 - [ 153 ] KATA ALL STYLES FEMALE CHILDREN D WHITE TO ORANGE 9 YEARS
LINDA ONDREJKOVA
Place 1 - [ 199 ] KATA GOJU RYU FEMALE SENIORS ALL BELTS 21 TO 35 YEARS
LUDOVIT KOCSIS
Place 3 - [ 56 ] KATA GOJU RYU MALE SENIORS ALL BELTS 21 TO 35 YEARS
LUKAS BURIANEK
Place 3 - [ 19 ] KATA ALL STYLES MALE CHILDREN G WHITE TO ORANGE 12 YEARS
LUKAS TOBOLAK
Place 2 - [ 42 ] KATA GOJU RYU MALE CADETS A ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
LUKRECIA LACHKA
Place 1 - [ 185 ] KATA GOJU RYU FEMALE CADETS A ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
Place 3 - [ 248 ] KUMITE SHOBU SANBON FEMALE CADETS A 4 ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
OVER 60 KG 
MARCO UHRIN
Place 1 - [ 111 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE JUNIORS D ALL BELTS 18 TO 20 YEARS OVER
85 KG
Place 3 - [ 112 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE JUNIORS OPEN ALL BELTS 18 TO 20 YEARS
OPEN WEIGHT
MARIO PAHOLEK
Place 3 - [ 293B ] KATA ADAPTED LEARNING DISABILITIES OVER 18 YEARS
MARTIN GRON
Place 2 - [ 293A ] KATA ADAPTED LEARNING DISABILITIES 13-17 YEARS
MARTIN HACKO JR.
Place 2 - [ 110 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE JUNIORS C ALL BELTS 18 TO 20 YEARS 75 TO
85 KG
Place 2 - [ 112 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE JUNIORS OPEN ALL BELTS 18 TO 20 YEARS
OPEN WEIGHT
MARTIN HACKO SR.
Place 1 - [ 119 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE VETERANS B ALL BELTS 41 TO 45 YEARS
OPEN WEIGHT
MARTIN HLAVAC
Place 1 - [ 23 ] KATA GOJU RYU+SHORIN RYU (RENGOKAI) MALE MINI CADETS WHITE TO
ORANGE 13 YEARS
MARTIN SVITOK
Place 3 - [ 35 ] KATA GOJU RYU MALE CADETS B ALL BELTS 14 TO 15 YEARS
MARTIN TOMASKOVIC
Place 3 - [ 116 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE SENIORS D ALL BELTS 21 TO 35 YEARS OVER
85 KG
MARTINA VALENTIKOVA
Place 2 - [ 199 ] KATA GOJU RYU FEMALE SENIORS ALL BELTS 21 TO 35 YEARS
MICHAL KABAT
Place 1 - [ 39 ] KATA OTHER STYLES MALE CADETS B ALL BELTS 14 TO 15 YEARS
MICHEL DZOGANIKOVA
Place 2 - [ 159 ] KATA ALL STYLES FEMALE CHILDREN F WHITE TO ORANGE 11 YEARS
NATALIA BALAJKOVA
Place 3 - [ 237 ] KUMITE SHOBU SANBON FEMALE MINI CADETS B ALL BELTS 13 YEARS 50 TO
55 KG
NELA ROHLIKOVA
Place 3 - [ 229 ] KUMITE SHOBU NIHON FEMALE CHILDREN D ALL BELTS 9 YEARS OPEN
NINA ARTNEROVA
Place 3 - [ 159 ] KATA ALL STYLES FEMALE CHILDREN F WHITE TO ORANGE 11 YEARS
NINA KOCIANOVA
Place 2 - [ 229 ] KUMITE SHOBU NIHON FEMALE CHILDREN D ALL BELTS 9 YEARS OPEN
NINA SELESTIAKOVA
Place 1 - [ 166 ] KATA GOJU RYU FEMALE MINI CADETS WHITE TO ORANGE 13 YEARS
NINA SZOMOLANYIOVA
Place 1 - [ 195 ] KATA SHORIN RYU+OTHER STYLES (RENGOKAI) FEMALE JUNIORS ALL
BELTS 18 TO 20 YEARS
PETER ZELINKA
Place 3 - [ 115 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE SENIORS C ALL BELTS 21 TO 35 YEARS 75 TO
85 KG
REBEKA KOLLARIKOVA
Place 2 - [ 150 ] KATA ALL STYLES FEMALE CHILDREN C WHITE TO ORANGE 8 YEARS
RENE KUBOVIC
Place 3 - [ 60 ] KATA OTHER STYLES MALE SENIORS ALL BELTS 21 TO 35 YEARS
ROMANA ADAMCOVA
Place 1 - [ 248 ] KUMITE SHOBU SANBON FEMALE CADETS A 4 ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
OVER 60 KG
Place 3 - [ 249 ] KUMITE SHOBU SANBON FEMALE CADETS A OPEN ALL BELTS 16 TO 17
YEARS OPEN WEIGHT
SAMUEL KOCIAN
Place 1 - [ 96 ] KUMITE SHOBU SANBON MALE MINI CADETS C ALL BELTS 13 YEARS 55 TO 65
KG
SARA POTUCKOVA
Place 1 - [ 163 ] KATA ALL STYLES FEMALE CHILDREN G GREEN TO PURPLE-BLUE 12 YEARS 
SOFIA HAVRANOVA
Place 2 - [ 153 ] KATA ALL STYLES FEMALE CHILDREN D WHITE TO ORANGE 9 YEARS
TAMARA SZOMOLANYIOVA
Place 1 - [ 201 ] KATA WADO RYU+OTHER STYLES (RENGOKAI) FEMALE SENIORS ALL BELTS
21 TO 35 YEARS
TAMARA VIDOVA
Place 1 - [ 178 ] KATA GOJU RYU FEMALE CADETS B ALL BELTS 14 TO 15 YEARS
TEAM 16
ANDREJ CHMURA
MARTIN LENART
MICHAL KABAT
STANISLAV ROLKO
Place 3 - [ 131 ] KUMITE TEAM ROTATION SHOBU SANBON MALE CADETS ALL BELTS 14 TO
15 YEARS
TEAM 19
PATRIK PUCKALLER
DAVID FURDA
LUKAS PAGAC
ADAM PIS
Place 3 - [ 132 ] KUMITE TEAM ROTATION SHOBU SANBON MALE CADETS ALL BELTS 16 TO
17 YEARS
TEAM 20
MATEJ CHUDY
DAVID DLHOLUCKY
PETER MELIS
ADAM ONDRASKO
Place 2 - [ 133 ] KUMITE TEAM ROTATION SHOBU SANBON MALE JUNIORS ALL BELTS 18 TO
20 YEARS
TEAM 21
TOMAS VALENTIK
PETER ZELINKA
ROBERT ROTH
MARCO UHRIN
Place 3 - [ 134 ] KUMITE TEAM ROTATION SHOBU SANBON MALE SENIORS ALL BELTS 21 TO
35 YEARS
TEAM 22
MICHAL PENIAK
IVAN MARKO
MARTIN HACKO SR.
Place 1 - [ 135 ] KUMITE TEAM ROTATION SHOBU SANBON MALE VETERANS ALL BELTS 36
YEARS AND OVER
TEAM 25
LUKRECIA LACHKA
ROMANA ADAMCOVA
VIOLA BALAZOVA
NINA JANDUSIKOVA
Place 3 - [ 274 ] KUMITE TEAM ROTATION SHOBU SANBON FEMALE CADETS A ALL BELTS 16
TO 17 YEARS
TEAM 26
ZUZANA REVICKA
KATARINA ZEMBERYOVA
NIKOLA MIKULECOVA
Place 3 - [ 285 ] KUMITE TEAM SHOBU SANBON FEMALE SENIORS ALL BELTS 21 TO 35 YEARS
TEAM 28
MICHAL KUNST
FILIP SCHOLZ
ADAM MUSIL
Place 1 - [ 72 ] KATA TEAM ALL STYLES MALE JUNIORS ALL BELTS 18 TO 20 YEARS
TEAM 29
HOMOLOVA VERONIKA
EMA KASANOVA
LUKRECIA LACHKA
Place 1 - [ 215 ] KATA TEAM ALL STYLES FEMALE JUNIORS ALL BELTS 18 TO 20 YEARS
TEAM 31
TAMARA VIDOVA
DANIELA ZBIHLEJOVA
EMA LESAYOVA
Place 1 - [ 213 ] KATA TEAM ALL STYLES FEMALE CADETS B ALL BELTS 14 TO 15 YEARS
TEAM 32
ELA SANTAIOVA
VIKTORIA SOMOGYIOVA
KARIN HLAVATA
Place 3 - [ 213 ] KATA TEAM ALL STYLES FEMALE CADETS B ALL BELTS 14 TO 15 YEARS
TEAM 35
VIKTORIA ROSINOVA
DIANA KRAMMEROVA
ZOFIA RISOVA
Place 3 - [ 212 ] KATA TEAM ALL STYLES FEMALE MINI CADETS ALL BELTS 13 YEARS
TEAM 37
DANIEL STRBKA
TOMAS SEFCIK
ALEX BUCEK
MATEJ STRAPKO
Place 3 - [ 141 ] KUMITE TEAM SHOBU SANBON MALE CADETS A ALL BELTS 16 TO 17 YEARS
TEAM 43
TOMAS VALENTIK
PETER ZELINKA
ROBERT ROTH
MARCO UHRIN
Place 1 - [ 143 ] KUMITE TEAM SHOBU SANBON MALE SENIORS ALL BELTS 21 TO 35 YEARS
TEAM 45
NINA KOCIANOVA
SOFIA HAVRANOVA
LAURA KOTHAJOVA
Place 2 - [ 210 ] KATA TEAM ALL STYLES FEMALE CHILDREN A ALL BELTS UNDER 11 YEARS
TEAM 47
MAXIM SARKOCY
NOEL VOZAR
MICHAL BARTKO
Place 3 - [ 68 ] KATA TEAM ALL STYLES MALE CHILDREN B ALL BELTS 11 TO 12 YEARS
TEAM 49
VIOLA BALAZOVA
NINA JANDUSIKOVA
ROMANA ADAMCOVA
LUKRECIA LACHKA
Place 3 - [ 283 ] KUMITE TEAM SHOBU SANBON FEMALE CADETS A ALL BELTS 16 TO 17
YEARS
TEAM 8
VIKTORIA SOLTESOVA
IVANA KYSELOVA
LINDA KUPKAROVA
TEREZA STANOVA
Place 3 - [ 271 ] KUMITE TEAM ROTATION SHOBU NIHON FEMALE CHILDREN B ALL BELTS 11
TO 12 YEARS
TEODOR VANATKA
Place 2 - [ 4 ] KATA ALL STYLES MALE CHILDREN B WHITE TO ORANGE 7 YEARS
ZOFIA RISOVA
Place 2 - [ 176 ] KATA OTHER STYLES FEMALE MINI CADETS GREEN TO BLACK 13 YEARS
Place 3 - [ 172 ] KATA GOJU RYU FEMALE MINI CADETS GREEN TO BLACK 13 YEARS
ZUZANA REVICKA
Place 1 - [ 260 ] KUMITE SHOBU SANBON FEMALE VETERANS A ALL BELTS 36 TO 40 YEARS
OPEN WEIGHT
ZUZANA SKERLIKOVA
Place 2 - [ 166 ] KATA GOJU RYU FEMALE MINI CADETS WHITE TO ORANGE 13 YEARS 

Výsledky MS v kobudo:
ADAM MUSIL
Place 3 - [ 415 ] KOBUDO SHORT WEAPONS MALE SENIORS 18 - 35 YEARS
Place 3 - [ 403 ] KOBUDO LONG WEAPONS MALE SENIORS 18 - 35 YEARS
JAN SZABO
Place 2 - [ 417 ] KOBUDO SHORT WEAPONS MALE VETERANS B 51 YEARS AND OVER
Place 2 - [ 405 ] KOBUDO LONG WEAPONS MALE VETERANS B 51 YEARS AND OVER
LUKAS TOBOLAK
Place 3 - [ 402 ] KOBUDO LONG WEAPONS MALE CADETS 14 -17 YEARS
LUKRECIA LACHKA
Place 2 - [ 408 ] KOBUDO LONG WEAPONS FEMALE CADETS 14 -17 YEARS
Place 2 - [ 420 ] KOBUDO SHORT WEAPONS FEMALE CADETS 14 -17 YEARS
MARCEL TALACKO
Place 2 - [ 415 ] KOBUDO SHORT WEAPONS MALE SENIORS 18 - 35 YEARS
Place 2 - [ 403 ] KOBUDO LONG WEAPONS MALE SENIORS 18 - 35 YEARS
ZOFIA RISOVA
Place 1 - [ 407 ] KOBUDO LONG WEAPONS FEMALE CHILDREN B 11 - 13 YEARS


Fotogaléria k článku

SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
created by   SERVIS
PODNIKATEĽA