SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
2. česko-slovenské sústredenie kata a kumite

V dňoch 8.7. – 13.7.2018 sa konal už v poradí druhý ročník Česko – Slovenského sústredenia
v rekreačnom zariadení Panoráma – Kováčov. Hlavným organizátorom sústredenia a garantmi boli sensei Ján Dado a Ľubomíra Klementisová.
V tomto ročníku bolo rekreačné zariadenie úplne obsadené s počtom 110 účastníkov a uzavreté len pre našu skupinu.

Sústredenia sa zúčastnili aj rodičia talentovanej mládeže, ktorí v zariadení síce strávili rodinnú dovolenku ale aktívne sa zapájali aj do spoločných akcií a programu nielen pre dospelých. Aktívne cvičiacich účastníkov bolo 83.
Denný režim začal rozcvičkou, doobeda tréningy, relax, bazén, poobede tréningy a večer spoločenské a kultúrne akcie pre všetkých účastníkov.

Tréningy boli rozdelené do 4 skupín podľa výkonnosti v kumite, kata a kobudo. Tento rok prevládala skupiny talentovanej mládeže do 15 rokov, s ktorými sa veľmi dobre cvičilo a spolupracovalo a to je naša budúcnosť a štafeta v ďalšom napredovaní Federácie.
Tréningy okrem hlavných trénerov a garantov, senseiov – Dado, Klementisová, Jirásek, Miroslav Horák viedli: Linda Ondrejková, Ladislav Szalay, Michal Peniak. O kondičný a tréningy na rozvoj dynamiky a rýchlosti sa postaral diplomovaný tréner a osobný tréner olympionikov Róbert Kling, ktorý mal pre mládež pripravenú aj prednášku o doplnkových tréningoch pre mladých karatistov.

V dni voľna prebiehal športový deň, kde sa tradične hral nohejbal družstiev, vybíjaná detí, plážový volejbal zmiešaných družstiev a vnútri na tatami na zápasisku prebehol Samurajský turnaj družstiev s penovými tyčami a zberanie stužiek spoza opasku súpera tiež v družstvách. V každej kategórii boli udelené medaily a diplomy. Pravdaže v posledný večer prebehol aj karneval s vyhodnotením masiek.

Nechýbal ani táborák a opekačka so spoločným spevom, karate hymnou a poriadnym skupinovým Kampai!
Sústredenia sa zúčastnili kluby: Stará Bystrica pod vedením Jaroslava Knapca, ako najväčšia skupina. Z Českej republiky - Shodokan Sokolov, Bukovany a Březová, Kamikaze Mladá Boleslav a zo Slovenska: Banana dojo Šaľa, Duslo Šaľa, Seiken Bratislava, Goju ryu Levice, Kage Dojo Levice, KKK Pezinok, Snake Dojo Pezinok, KK Lednické Rovné, Blue team Bratislava a poriadajúci klub Goju Kai Bratislava.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za dôveru, dúfame, že si zo sústredenia odniesli cenné informácie do ďalšieho rozvoja v karate a hlavne krásne zážitky a nadviazanie medzinárodných a „medziklubových“ priateľstiev na celý život.

V náväznosti na pozitívne reakcie zúčastnených, veríme, že sa nám spoločne podarí zorganizovať aj 3.ročník československého sústredenia a pridajú sa aj ďalší tréneri a kluby zo Slovenska aj Čiech.

Všetci ste srdečne vítaní! Termín ostáva nezmenený – druhý júlový týždeň.

Ďakujeme.
-JD-


Fotogaléria k článku

SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
created by   SERVIS
PODNIKATEĽA