SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
7. MAJSTROVSTVÁ SVETA WUKF DUNDEE, ŠKÓTSKO

V dňoch 14. – 17. júna 2018 sa škótske mesto Dundee stalo dejiskom 7. Majstrovstiev sveta WUKF (World Union of Karate-Do Federations), ktorých sa zúčastnila aj výprava Slovenskej federácie karate a bojových umení o počte 38 pretekárov, 5 rozhodcov, 5 kaučov a lekárky.
Spomedzi 84 organizácií sme sa po náročných 4 dňoch umiestnili na neuveriteľnom 3. mieste s celkovým počtom 18 zlatých, 12 strieborných a 10 bronzových medailí. Prítomných bolo 44 krajín, viac ako 2300 pretekárov, 120 rozhodcov a v priebehu týchto dní prebehlo na 10 – 12 tatami viac ako 4000 štartov.
Ako prví odleteli do Dundee naši rozhodcovia, Peter Kotásek, Martin Jarabica a Daniel Baran, ktorí po absolvovaní školení a príprave na samotnú súťaž zároveň získali vyššiu kvalifikáciu – WUKF Referee, Pavel Trnka WUKF Judge a Alenka Segešová WUKF continental referee.
Tento skvelý tím doplnili kaučovia Ján Valentík, Ján Šály, Kamil Horák, Igor Bleho spolu s kaučkou a vedúcou výpravy Ninou Valentíkovou a samozrejme naši skvelí pretekári, ktorí sa dlhé mesiace pripravovali, čo napokon potvrdili tým, že sa umiestnili v prvej trojke na kvalitnej svetovej úrovni spomedzi všetkých krajín. Dôležitou osobou, ktorá nám neraz pomohla, bola naša skvelá doktorka, MUDr. Renatka Toboláková.

Najúspešnejší pretekári v rámci kategórií SENIOROV, JUNIOROV A KADETOV:
1. miesto KUMITE TEAM ROTATION SHOBU SANBON MUŽI 21 – 35 rokov – Valentík Tomáš, Kučerák Lukáš, Zelinka Peter, Roth Robert (zo 16 družstiev)
1. miesto KUMITE SHOBU SANBON OPEN WEIGHT JUNIORI 15-17 rokov – Uhrín Marco (z 39)
1. miesto KATA OPEN STYLES KADETKY 15-17 rokov – Havranová Bianka (z 31)
1. miesto KUMITE SHOBU SANBON OPEN WEIGHT JUNIORI 18 - 20 rokov – Roth Robert (z 21)
1. miesto KATA OTHER STYLES SENIORKY 21 – 35 rokov – Szomolányiová Tamara (zo 17)
2. miesto KUMITE SHOBU SANBON OPEN WEIGHT KADETKY 15 – 17 rokov – Lachká Lukrécia (zo 42)
NAŠE NÁDEJNÉ TALENTY:
1. miesto KATA OTHER STYLES MINI KADETKY 13 – 14 rokov – Holečková Chiara (z 23)
1. miesto KATA OTHER STYLES MINI KADETI 13 – 14 rokov – Kabát Michal (z 18)
3. miesto KATA ALL STYLES DETI 11 rokov – Lesay Tomáš (z 26)
5. miesto KUMITE SHOBU SANBON MINI KADETI 13 – 14 rokov 45 – 55 kg – Chmúra Andrej (zo 43)
OSTATNÉ SKVELÉ MEDAILOVÉ UMIESTNENIA:
1. miesta
Foltánová Kateřina, Havranová Bianka, Holečková Chiara – KATA TEAM ALL STYLES KADETKY 15 – 17 rokov
Chudý Matej, Furda David, Uhrín Marco, Bleho Filip – KUMITE TEAM ROTATION SHOBU SANBON KADETI 15 – 17 rokov 
Uhrín Marco – KUMITE SHOBU SANBON KADETI 15 – 17 rokov nad 75 kg
Roth Robert – KUMITE SHOBU SANBON JUNIORI 18 – 20 rokov 75 – 85 kg
Miksaiová Nikola – KUMITE SHOBU SANBON JUNIORKY 18 – 20 rokov 55 – 60 kg
Bleho Filip – KATA GOJU RYU KADETI 15 – 17 rokov
Szomolányiová Nina – KATA OTHER STYLES JUNIORKY 18 – 20 rokov
Vidová Tamara – KATA GOJU RYU MINI KADETKY 13 – 14 rokov
Pitoňák Matúš – KATA GOJU RYU MINI KADETI 13 – 14 rokov
Križanová Gajane – KATA GOJU RYU MINI KADETKY 13 – 14 rokov po oranžový pás 
Ostrolúcky Jozef – KATA ADAPTED SENSOR IMPAIRMENT nad 15 rokov

2. miesta
Valentík Tomáš, Zelinka Peter, Kučerák Lukáš, Roth Robert – KUMITE TEAM SHOBU SANBON MUŽI 21 – 35 rokov
Uhrín Marco, Furda David, Chudý Matej, Bleho Filip – KUMITE TEAM SANBON SHOBU KADETI 15 – 17 rokov
Lesay Tomáš, Bartko Michal, Sarkocy Maxim – KATA TEAM ALL STYLES 11 – 12 rokov
Šalamonová Dominika – KATA GOJU RYU ŽENY 21 – 35 rokov
Musil Adam – KATA GOJU RYU JUNIORI 18 – 20 rokov
Havranová Bianka – KATA OTHER STYLES KADETKY 15 – 17 rokov
Ondrušová Bibiana – KATA GOJU RYU KADETKY 15 – 17 rokov
Forgáčová Viktória – KUMITE SHOBU SANBON MINI KADETKY 13 – 14 rokov 55 – 60 kg
Anettová Laura – KATA OTHER STYLES JUNIORKY 18 – 20 rokov
Lesayová Ema – KATA GOJU RYU MINI KADETKY 13 – 14 rokov
Krammerová Diana – KATA ALL STYLES do 12 rokov
3. miesta
Valentíková Martina – KATA GOJU RYU ŽENY 21 – 35 rokov
Lachká Lukrécia – KATA GOJU RYU KADETKY 15 – 17 rokov
-	KUMITE SHOBU SANBON KADETKY 15 – 17 rokov nad 60 kg
Foltánová Kateřina – KATA OTHER STYLES JUNIORKY 15 – 17 rokov 
Chudý Matej – KATA GOJU RYU KADETI 15 – 17 rokov
Meliš Peter – KUMITE SHOBU SANBON JUNIORI 18 – 20 rokov 75 – 80 kg
Zbihlejová Daniela – KATA OTHER STYLES MINI KADETKY 13 – 14 rokov
Žemberyová Katarína – KUMITE SHOBU SANBON JUNIORKY 18 – 20 rokov nad 65 kg
Forgáčová Viktória – KATA GOJU RYU MINI KADETKY 13 – 14 rokov

Veľké poďakovanie patrí aj reprezentačným trénerom (Dado Ján, Valentík Ján, Klementisová Ľubomíra, Valentíková Nina) a rovnako aj klubovým trénerom, ktorí venujú hodiny času tréningom s ich zverencami.
Už dnes Vám chceme, milí naši šampióni, popriať veľa športových úspechov na nadchádzajúcich Majstrovstvách Európy na Malte v októbri 2018 a aj keď sú 8. Majstrovstvá sveta WUKF organizované na domácej pôde na Slovensku až v júni 2019, budeme tam...

Nina Valentíková
Vedúca výpravy 7. MS WUKF Dundee


Fotogaléria k článku

SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
created by   SERVIS
PODNIKATEĽA