SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
SUPER ENPI CUP - SRBSKO

25. marca sa uskutočnila medzinárodná súťaž s názvom Super Enpi Cup XIX v Srbsku.  Turnaja sa zúčastnilo 1250 pretekárov z cca. 50  klubov zo 14 krajín. SFKaBU reprezentovali dva kluby KK SEIKEN Bratislava a ŠK KARATE Nová Baňa.

Z KK Seiken Bratislava na tomto turnaji súťažilo 23 pretekárov. Najmladší účastník z nášho klubu, ktorý súťažil má len 7 rokov a najstarší má 42 rokov. Štartovali sme vo viacerých kategóriach: kata jednotlivci goju ryu, kata open, kata družstvá, kumite a kobudo. Všetci pretekári získali minimálne jeden cenný kov. Ako klub sme sa umiestnili v počte medailí na krásnom druhom mieste, kde nás ocenili veľkým pohárom a taktiež sme získali pohár za najväčší zahraničný klub.

text: Ing. Letková, PhD., šéftréner KK Seiken Bratislava

Turnaj v Srbsku (Subotica) sa konal 25.3. 2018, zúčastnilo sa ho cca 14 krajín a cca 50 klubov. SFKaBU reprezentovali dva kluby SEIKEN Bratislava a ŠK KARATE Nová Baňa. V celkovom hodnotení SEIKEN Bratislava skončil na druhom mieste a ŠK KARATE N. Baňa na treťom mieste. Súťažilo sa na 8. tatami, až na mierny posun na úvod, organizácia bola celkom dobrá. Rozhodovanie prebiehalo podľa pravidiel WKC, kata na vlajky a kumite zrkadlovo. Kumite kategórie asi kvôli úspore času bežalo ako ippon shobu. Skúsení pretekári tak zo SEIKEN BA ako aj ŠK KARATE N.Baňa nemali problém sa presadiť v kata, v kumite sme absolvovali veľa zápasov, čo splnilo cieľ účasti na tejto súťaži.

text: Ján Šály, ŠK Karate Nová Baňa, viceprezident SFKaBU

Obom klubom ďakujeme za reprezentovanie SFKaBU, ako i SR.