SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
MALTA OPEN 2018

V dňoch 16.03.2018-17.03.2018 sa uskutočnila medzinárodná súťaž pod hlavičkou WUKF Malta OPEN, na ktorej sa zúčastnilo  okolo 700 pretekárov z 21 krajín. Na tejto súťaži sa zúčastnili aj slovenskí karatisti z karate klubu GOJU-RYU Levice a to v kategórii KATA: Martina Valentíková kata ženy other style získala zlatú medailu, René Kubovič v kategórii kata muži other style získal bronzovú medailu a ako duo v zložení Martina Valentíková a René Kubovič získali  z 19 zmiešaných teamov zlatú medailu.

V kumite v kategórii muži OPEN získal Tomáš Valentík zlato a bronzovú medailu získal Peter Zelinka.  V kategórii družstiev muži  v zložení Tomáš Valentík a Peter Zelinka získali druhé miesto. V kumite ženy +65 kg sa Kristína Gáfriková umiestnila na treťom mieste a v kategórii ženy ippon shobu získala taktiež bronzovú medailu. V kumite ženy do 65 kg obsadila Dominika Víghová tretie  miesto a v kategórii ippon shobu získala bronzovú medailu.

Okrem klubu z Levíc sa súťaže zúčastnil i zástupca KAGE Dojo p. Ján Szabó, ktorý získal striebornú a bronzovú medailu.

Účastníkom gratulujeme a ďakujeme za dôstojné reprezentovanie SFKaBU a SR!!!

text a foto: JUDr. Martina Valentíková