SLOVENSKÁ FEDERÁCIA KARATE
A BOJOVÝCH UMENÍ
Majstrovstvá Bratislavy a Zsl. kraja

Dňa 9.12.2017 sa konali Majstrovstvá Bratislavy a Západoslovenského kraja a VII. Memoriál Sveťa Hazuchu, v kata.

Majstrovstvá prebiehali na ZŠ Malokarpatské námestie 1, Bratislava – Lamač.
Majstrovstvá zorganizoval a pripravil domáci Lamačský klub ŠK Goju kai karate Bratislava v spolupráci s klubom KK Duvikan Bratislava.

Riaditeľ súťaže : PhDr. Ján Dado
Hlavný rozhodca : MUDr. Ľudovít Divinec, ktorý riadil 11 rozhodcov
ŠTK : Mgr. Peter Kotásek, Ing. Mgr. Ľubomíra Klementisová

Majstrovstiev sa zúčastnilo 10 klubov z Bratislavy a Zsl. kraja, ktoré priniesli 86 pretekárov.
Seiken BA, Budo BA, Seiwa BA, Dojo Stupava, Banana dojo Šaľa, Kage dojo Levice, Animus BA, TJ BUDO  BA, KKK Pezinok, Goju kai BA

Súťaž prebiehala v 18 kategóriách – biele a žlté pásy a vekové kategórie od 7 – 15 rokov.
Top kategóriu chlapci a dievčatá tvorili oranžové – modré pásy.

Majstrovstvá boli zamerané pre deti a mládež, ktoré ešte nemajú skúsenosti so súťažami a mohli si takto pri tejto príležitosti zmerať sily.

Majstrovstiev sa zúčastnil aj starosta MČ Bratislava Lamač p. Ing .Peter Šramko, ktorý predniesol aj príhovor.

Na Majstrovstvá sa prišiel pozrieť aj brat Sveťa Hazuchu, p. Peter Hazucha, ktorého účastníkom súťaže predstavil MUDr. Ľudovít Divinec.

Víťazi v kategóriách boli na stupni víťazov ocenení medailami a diplomami.

P.S. : Počas súťaže sa konali na námestí v Lamači aj Vianočné dni. Pri tejto príležitosti bola zorganizovaná aj súťaž vo varení Vianočnej kapustnice, ktorej sa zúčastnilo 5 družstiev.
Za karate a Federáciu sme postavili aj my jedno družstvo s názvom „Karate Kapustnica“
V kotlíku varili kapustnicu zástupcovia klubov Dojo Stupava a Goju kai BA v zložení :
Lujza Huščávová, Stano Tobolák a Jaro Sith .
Naše Karate družstvo obsadilo 3.miesto a kapustnicu podávali po skončení Majstrovstiev aj rozhodcom a organizačnému štábu.

text: PhDr. Ján Dado